W naszych domach czy mieszkaniach bardzo ważne jest, abyśmy poprzez umeblowanie, oświetlenie, zastosowane kolory i akcenty dekoracyjne wprowadzili nastrój komfortu, przytulności i rodzinnej atmosfery.

Białe pomieszczenia oraz w neutralnych kolorach mogą się wydawać nieco chłodne jesienią i zimą, dlatego warto je ocieplić poprzez wprowadzenie innych barw oraz dekoracji.

Jak wprowadzić większy komfort do pomieszczeń

Meble i dodatki, które ocieplają wnętrze

Do zwiększenia przytulności we wnętrzach warto użyć różnych kolorów, takich jak żółty, pomarańczowy, zgaszony róż, a także elementy drewniane. Ważne jest również, aby używać materiałów i tekstyliów dających odczucie miękkości oraz ciepła, jak wełniane koce, aksamitne, pluszowe i futrzane poszewki na dekoracyjne poduszki, dywan z gęstym włosiem, a także len i bawełna. Możesz użyć oświetlenia, aby dodać wrażenie głębi do swojego salonu. Strategicznie rozmieszczone lampy i kinkiety dodadzą blasku różnym częściom przestrzeni lub skoncentrują się na określonej funkcji. To przyciąga wzrok do całego pokoju, ponieważ tworzy głębię i cień. Ukryte diody LED w listwach sufitowych to kolejny wspaniały sposób na osiągnięcie nastroju i da wrażenie przestrzeni w mniejszym salonie. Można je również zastosować nad listwami podłogowymi, by stworzyć bardziej przytulny klimat i wprowadzić dodatkowe źródło światła.

Każde pomieszczenie może dać wrażenie chłodu jeśli jest urządzone w jednym kolorze i odcieniu. Dodaj kilka różnych faktur materiałów i akcentów kolorystycznych w postaci koca, poduszek, narzuty czy fotela, aby pokój wydał się bardziej ciekawy i komfortowy, a także zachęcał do przebywania w nim. Również żywe kwiaty doniczkowe i cięte mogą ożywić każde pomieszczenie, nawet odpowiednio urządzone. Wypróbuj jeden duży okaz postawiony na podłodze lub ustaw kilka mniejszych roślin na stole, komodzie czy parapecie. Na stoliku możesz ustawić świece, co z pewnością ociepli atmosferę w każdym pomieszczeniu. Nie można również zapominać o osłonach okiennych, takich jak rolety czy zasłony, które dodatkowo dekorują i ocieplają pokój.

Na wielu stronach internetowych i blogach, jak pod tym linkiem https://zona-design.pl/blog/post/28_meble-i-dodatki-ocieplajace-wnetrze-trendy-na-jesien-2020?page_type=post, znajdziemy porady dotyczące stylowego urządzania wnętrz. Warto je czytać w poszukiwaniu pomysłów na dekorowanie naszego domu czy mieszkania w modny i oryginalny sposób.