Możesz nakładać hennę na włosy farbowane syntetycznie, ale chemiczna koloryzacja włosów z henną na wierzchu jest znacznie trudniejsza, ponieważ farba będzie miała problemy z wniknięciem w łuskę włosa.

Odczekaj co najmniej miesiąc lub do momentu, gdy henna wyraźnie wyblaknie i polegaj na teście pasm, aby przewidzieć wyniki końcowe. Może być konieczne dłuższe zaczekanie, w zależności od tego, jak dobrze henna zafarbowała włosy. Najbardziej spektakularna przemiana, jaką henna może wywołać, dotyczy włosów blond lub białych. Jeśli planujesz farbować swoje jasne włosy na brązowo lub znacznie ciemniej, zawsze musisz zacząć od czerwonej bazy, na którą następnie nałóż wybrany kolor. Ma to kluczowe znaczenie dla uniknięcia odcieni zielonych i potencjalnie niejednolitego pokrycia włosów. Możesz ponownie nałożyć hennę, kiedy tylko zechcesz, więc albo ciesz się fantastycznie jasnymi rudymi włosami przez kilka dni, albo nałóż kolejny kolor, gdy tylko wyschną. Henną można często farbować włosy bez obaw

Jeśli twój pożądany odcień jest bardzo ciemny lub twoje naturalne włosy są bardzo jasne, mogą być potrzebne dodatkowe aplikacje, ale mieszanka henny i indygo będzie utleniać się przez kilka dni i może delikatnie przyciemnić włosy.

Jasne włosy z henną będą wymagały największej pielęgnacji, aby utrzymać kolor na wierzchu. Uzupełniająca aplikacja henny co miesiąc utrzyma kolor w pięknym stanie. Włosy siwe składają się z pasm, które utraciły melaninę i stały się białe, oraz takich, które nadal zachowują swój naturalny ciemny kolor, tworząc ogólne wrażenie siwizny. Być może zauważyłaś, że siwe włosy są nieco grubsze niż włosy pigmentowane. Henna oraz Sattva Ayurveda Amla nie pokryją ich w pełni, ale otulają je w taki sposób, który wygląda naturalnie. W przypadku włosów, które mają ponad 40 procent siwizny, rezultat będzie bardzo żywy i powinieneś postępować zgodnie z tą samą procedurą traktowania siwych włosów jak blond, używając henny jako koloru bazowego, aby przeciwdziałać zielonym odcieniom, a następnie nałóż wybrany kolor. Również przy siwych włosach nakładaj hennę tak często, jak chcesz, aby krycie było świeże, a jaśniejsze włosy były wyjątkowo błyszczące.