Kiedy masz odwodnioną skórę z pewnością to zauważysz.

Skóra pozbawiona wilgoci wygląda na suchą, zmęczoną i pozbawioną blasku. Może mieć również przebarwienia z widocznych szorstkich plam i nadmiernego łuszczenia się. Linie i zmarszczki wyglądają na bardziej wyraziste, gdy twoja cera jest pozbawiona normalnej i elastycznej powłoki. Dodatkowo może to powodować uczucie ściągnięcia, szorstkości i swędzenia, a oprócz tego możesz zauważyć, że skóra jest bardziej tłusta i świecąca niż zwykle. Chociaż może się to wydawać sprzeczne, wiele z tych samych czynników powodujących odwodnienie skóry powoduje również nadmierną produkcję sebum. Jednak jeśli odpowiednio zadbasz o skórę, objawy odwodnienia mogą zniknąć, a cera zostanie przywrócona do optymalnego, zdrowego stanu. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje różnica między suchością a odwodnieniem. Jak odpowiednio dbać o skórę suchą i odwodnioną

Sucha skóra zazwyczaj odnosi się do stanu, kiedy odczuwamy niezwykłą suchość miejscową, być może z powodu pogody lub nowego zabiegu pielęgnacyjnego czy kosmetyku.

Z drugiej strony, odwodnienie zazwyczaj odnosi się do skóry wykazującej skutki uboczne długotrwałego wewnętrznego odwodnienia. W tym stanie skóra jest delikatna i należy ją delikatnie traktować i odpowiednio pielęgnować, aby rozwiązać problem. To nie jest czas na szorstkie peelingi złuszczające ani silne produkty oczyszczające, które usuwają wilgoć ze skóry. Delikatne produkty są najlepsze, aby twoja skóra stała się znowu nawilżona. Jeśli ostatnio dodałeś kilka różnych rodzajów silnie działających produktów do pielęgnacji skóry, takich jak retinol, kwasy i witamina C, mogą one być przyczyną odwodnienia. Spróbuj zmniejszyć częstotliwość używania stosuj te produkty naprzemiennie, aby sprawdzić, czy to pomoże twojej skórze wrócić do normy i upewnij się, że używasz ich zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Wypróbuj produkty firmy Novaclear Hydro – kosmetyki nawilżające do skóry odwodnionej twarzy i ciała. Gorąca woda może powodować jeszcze większe odwodnienie skóry. Do mycia twarzy używaj zamiast tego letniej wody. Pamiętaj, aby używać kremu nawilżającego w dzień i w nocy, aby nawilżać skórę przez całą dobę, a to pomoże przywrócić skórze gładkość i blask.