Golenie jest prawdopodobnie najczęstszą metodą usuwania włosów, zwłaszcza jeśli uwzględniamy codzienne golenie mężczyzn w celu usunięcia zarostu z twarzy.

Dla zdecydowanej większości ludzi golenie jest podstawową i powszechną metodą usuwania nadmiernego owłosienia, z której korzystamy głównie dlatego, że jest łatwa, tania i prosta. Wszystko, czego potrzebujesz, to jednorazowa maszynka do golenia lub golarka elektryczna, aby zgolić włosy na całym ciele lub twarzy. Jednak jeśli skóra nie zostanie zmiękczona przed goleniem, maszynka do golenia może spowodować uszkodzenia i podrażnienia. Dodatkowo jest to zabieg mało skuteczny, ponieważ włoski odrastają już po kilku godzinach czy następnego dnia. Ponadto ważne jest, aby odżywiać skórę po goleniu, aby uniknąć podrażnień, wysypek i bolesnego zapalenia mieszków włosowych. Jeśli maszynka nie jest utrzymywana w czystości, możesz dodatkowo przenosić bakterie i infekcje na inne części ciała. Samodzielnie w domu możesz także użyć kremu do depilacji, który można kupić w większości dużych supermarketów i aptek. Są różne metody na depilację ale nie wszystkie są skuteczne

Możesz kupić różne kremy do depilacji dla różnych części ciała, takich jak twarz, nogi, czy okolice bikini.

Krem do depilacji to formuła chemiczna, która rozpuszcza włosy na powierzchni skóry. Krem należy na kilka minut zostawić na skórze, a następnie usunąć włoski szpatułką lub pod prysznicem. Ważne jest, aby bardzo dokładnie przestrzegać instrukcji stosowania w dołączonej ulotce. Ten sposób na usuwanie nadmiernego owłosienia również jest tymczasowy, a jeśli poszukujesz bardziej trwałych rezultatów, musisz skorzystać z pomocy profesjonalistów w salonach piękności. Depilacja laserowa jest to bardzo skuteczna metoda usuwania włosów, jednak wymaga regularnego powtarzania. Sam zabieg nie trwa długo, ale będziesz potrzebować wielu zabiegów w ciągu okresu odrastania pozostałych włosków. Podczas zabiegu depilacja laserowa Kraków wiązka światła trafia we włosy, powodując spalenie włosa, cebulki i mieszków włosowych, niszcząc je. Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne czy bolesne, ale może powodować uczucie ciepła czy kłucia. Dodatkowo stosuje się żel chłodzący lub znieczulający oraz nakładkę chłodzącą na końcówkę lasera, aby zabieg był jeszcze bardziej komfortowy dla pacjenta.