Z pewnością każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd jak najdłużej wyglądał dobrze, możemy zatem skorzystać z auto detailingu, lub przeprowadzić taki proces dogłębnego czyszczenia samodzielnie w domu.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele profesjonalnych preparatów do czyszczenia i pielęgnacji oraz ochrony różnych powierzchni na zewnątrz oraz wewnątrz samochodu.

Zadbaj o czystość i ochronę wnętrza samochodu

Jak właściwie wyczyścić plastiki kokpitu?

Do czyszczenia i pielęgnacji oraz ochrony plastików kokpitu warto używać profesjonalnych produktów, które są dedykowane do wnętrza pojazdu. Będą to przykładowo quick detailery, które nie tylko wyczyszczą wszelkie zabrudzenia, ale również nabłyszczą i zabezpieczą powierzchnie plastikowe przykładowo przed plamami, blaknięciem, pękaniem czy promieniami UV. Możesz również używać quick detailera jako produktu końcowego w procesie detailingu wnętrza pojazdu. Większość sprayów quick detailer można nakładać na mokre powierzchnie po umyciu lub już wysuszone. Warto sprawdzić zalecenia producenta dotyczące stosowania wybranego preparatu, znajdziemy je na etykiecie.

Bardzo ważne jest, aby użyć sprayu quick detailer na czystym samochodzie, w przeciwnym razie ryzykujesz zarysowaniami. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której używa się myjki bezwodnej, która może być używana na powierzchni z lekkim zapyleniem. Spraye quick detailer nigdy nie powinny być nakładane przed woskami lub uszczelniaczami, ponieważ drastycznie zmniejszą one trwałość wosku lub uszczelniacza, który zamierzasz nałożyć. Zamiast tego nałożenie ich później pozwala na wykończenie wyglądu poprzez usunięcie odcisków palców i dodanie dodatkowego połysku i ochrony.

Preparaty do czyszczenia plastików kokpitu można znaleźć na stronie https://detailingstore.pl/111-czyszczenie-plastikow-kokpitu. Większość quick detailerów można zastosować na świeżo umytych powierzchniach, które nie zostały jeszcze wysuszone, zamiast nakładać je po procesie suszenia. Jednak w przypadku tej metody produkt będzie rozcieńczony, co może nieco zmniejszyć skuteczność ochrony i nabłyszczenia. Warto zatem zapoznać się z zaleceniami producenta, aby wiedzieć, jak właściwie używać takich produktów, aby uzyskać najlepsze rezultaty, ponieważ wszystkie działają nieco inaczej.