Jeśli pomysł blogowania cię przeraża, być może możesz przeorganizować swoje myśli i zobaczyć to jako dziennik lub rozmowę online z tymi, z którymi chcesz się komunikować.

Zdecyduj, jakie treści chcesz zaprezentować, a następnie skorzystaj z poniższych wskazówek, aby umieścić swoje przemyślenia i spostrzeżenia w formie, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.Nagłówki to nagłówki, które Twoi czytelnicy czytają jako pierwsze. Działają jak przynęta. Jeśli twoja przynęta jest dobra, oni również „wgryzą się” w post na blogu. Jeśli jednak nagłówek jest nudny, powtarzalny, pospolity, przewidywalny lub w ogóle nie intrygujący, czytelnicy mogą zdecydować się na pominięcie całości.Unikaj pisania blogów na tematy, którymi nie jesteś zainteresowany lub o których nic nie wiesz. Odbije się to na twoim piśmie i prawdopodobnie możesz się wydać jako niedoinformowany, ponieważ nie jesteś pewien, o czym piszesz. Może to wyłączyć czytelników i uniknąć ponownego odwiedzania Twojej witryny.Pisząc posty na blogu, ważne jest, aby wybierać świetne tytuły. Spróbuj dodać kilka słów kluczowych w tytule, ale postaraj się, aby był krótki i zwięzły. Przy odrobinie namysłu i kreatywności możesz wymyślić krótkie, chwytliwe i ciekawe tytuły, które przyciągną czytelników. Dodaj kilka znaczących słów kluczowych, a będziesz mieć czytelników w mgnieniu oka!Pamiętaj, aby często aktualizować, aby utrzymać i poszerzyć grono czytelników. Popularne blogi często publikują codziennie. Mądrym krokiem, aby przygotować się na tak agresywny harmonogram publikowania, jak ten, jest zgromadzenie zaległości w postaci dwutygodniowych wpisów przed rozpoczęciem blogowania. Szukasz pomysłów na blogowanie? Wypróbuj te wskazówki!

Następnie możesz użyć jednego z tych zaległych postów na dni, w których nie możesz wymyślić nic do powiedzenia.

Kiedy dostajesz blokadę pisarza, możesz użyć postów takich jak te, aby wypełnić niektóre luki.Aby zwiększyć ruch na swoim blogu i być na bieżąco z najnowszymi trendami, skoncentruj się na przesyłaniu postów i linków do blogów do witryn z zakładkami społecznościowymi. Witryny takie jak Digg, StumbleUpon, Reddit to świetne miejsca, w których możesz przesyłać linki do swoich blogów.Komentowanie na innych blogach to jeden z najlepszych sposobów generowania ruchu na swoim blogu. Jeśli przeczytasz interesujący artykuł, napisz przekonujący komentarz, który oferuje wyjątkową perspektywę. Dołącz link do swojego bloga. Osoby, które przeczytają Twój komentarz, prawdopodobnie będą chciały przeczytać więcej tego, co masz do powiedzenia, i odwiedzą Twojego bloga.Włącz widżety udostępniania dla serwisów społecznościowych. Gdy starasz się budować swoją bazę czytelniczą, sieci społecznościowe są idealnym sposobem, aby Twoi czytelnicy mogli dzielić się z innymi. Oferując możliwości emisji swojego bloga znajomym i rodzinie, drastycznie zwiększysz liczbę obserwujących.Przeprowadź badania nad słowami kluczowymi, których ludzie mogą używać podczas wyszukiwania Twojego bloga i często integruj te słowa kluczowe ze swoimi blogami. Zapewni to, że czytelnicy wpadną na Twoją witrynę, gdy użyją swojej ulubionej wyszukiwarki do wyszukania konkretnego tematu. To prosta i skuteczna wskazówka, która zwiększy Twoje czytelnictwo.Większość ruchu, który otrzyma Twoja witryna, będzie pochodzić z wyszukiwarek takich jak Yahoo, Google czy Bing. Wiedza o tym, jak korzystać z narzędzi SEO, pomoże Ci uzyskać wyższą pozycję w rankingu, która przyciągnie więcej widzów. Będziesz wiedział, jak używać właściwych słów kluczowych i gdzie je umieścić, aby odnieść największy sukces.Blogowanie jest dostępne dla każdego, kto jest obecny w Internecie, ale tylko ci, którzy nauczą się skutecznie z niego korzystać, odniosą maksymalne korzyści z tego ekscytującego nowego narzędzia. Zastosuj spostrzeżenia, których się tutaj nauczyłeś, aby dobrze rozpocząć swoje wysiłki związane z blogowaniem, a następnie codziennie doskonal swoje umiejętności.