Stoły stanowią najważniejszy element na salach konferencyjnych, dlatego ważne jest, aby dobrze pełniły swoją funkcję, a przy okazji nienagannie się prezentowały.

W końcu to właśnie przy nich przedstawiciele firmy spotykają się z kontrahentami, a pracownicy różnych szczebli biorą udział w spotkaniach, briefingach, kolegiach czy wszelkich rozmowach dotyczących spraw służbowych. Można więc powiedzieć, że ten niepozorny mebel w takich okolicznościach staje się wizytówką firmy. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się pokrowce na stoły konferencyjne, dzięki którym można im nadać odpowiedni wygląd i czerpać korzyści czysto użytkowe. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego stanowią idealne rozwiązanie?

Jakie są zalety pokrowców na stoły konferencyjne?

Przestrzeń biurowa i nowoczesne aranżacje bardzo często prezentują się tak samo w większości firm. Dzięki pokrowcom na stoły konferencyjne, które sprzedawane są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, można wnętrzom nadać unikatowych charakter i ocieplić ich wizerunek. Ich walory estetyczne mogą podkreślić elegancję danego miejsca albo dobry gust gospodarzy. Dodatkową zaletą pokrowców tego rodzaju jest fakt, że są one bardzo praktyczne w użyciu. Odpowiednio dobrany pokrowiec może być odporny na plamy i nie wymagać prasowania. Wiele osób decyduje się na zakup stylowego pokrowca w przypadkach, kiedy stół konferencyjny nosi już ślady użytkowania czy po prostu wyszedł z mody. Inwestycja w stylowy pokrowiec jest znacznie niższa niż zakup nowego stołu konferencyjnego, zwłaszcza w przypadku dużych, nowoczesnych mebli, na które aktualnie panuje moda.

Pokrowce na stoły konferencyjne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jaki materiał wybrać?

Jedną z najczęściej wybieranych tkanin w tym wypadku jest bawełna, ponieważ charakteryzuje się ogromną gamą kolorystyczną. Dzięki temu z powodzeniem można dobrać odcień pokrowca, który będzie pasował do innych elementów wystroju w sali konferencyjnej. Popularnością cieszy się również len, ponieważ jest bardzo odporny na zniszczenie i stanowi inwestycję na wiele lat. Pokrowce na stoły konferencyjne wykonane z włókien syntetycznych są nie tylko odporne na blaknięcie, ale przy okazji nie wymagają prasowania, a z kolei pokrowce z tkaniny bi-elastycznej naciągają się, często stanowiąc najbardziej dopasowany wariant.

Pokrowce na stoły konferencyjne – wymiary

Wybór odpowiedniego pokrowca powinien być podyktowany przede wszystkim wymiarami samego stołu. Nawet elastyczne pokrowce mają swoje granice i nie wyglądają efektownie, jeśli są za małe, za duże lub kompletnie niedopasowane pod względem kształtu. W przypadku dużych stołów konferencyjnych na więcej niż kilkanaście osób bardzo często konieczne jest zamówienie pokrowca szytego na miarę, podobnie jak w przypadku pokrowców na stoły o nieregularnym kształcie. Jeśli jednak poszukujemy pokrowca na stół konferencyjny w małej firmie, przy którym zwykle spotyka się mała grupa ludzi, z łatwością można znaleźć gotowy model w najróżniejszych odcieniach.