Astma jest przerażającą i potencjalnie zagrażającą życiu chorobą, która każdego roku dotyka około 17 milionów amerykańskich mężczyzn, kobiet i dzieci.

Stosując się do porad udzielonych przez lekarza, w połączeniu z przydatnymi i istotnymi informacjami zawartymi w tym zestawie wskazówek, możesz zwalczać objawy i wyzwalacze ataków astmy.Unikaj trzymania roślin doniczkowych w domu. Niektóre rośliny mogą pachnieć lub zmieniać charakter powietrza, którym oddychasz, wywołując astmę. Jeśli chcesz zachować rośliny, zwracaj szczególną uwagę na objawy i bądź gotowy do usunięcia roślin, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany.Jeśli masz astmę i żyjesz w zimnym środowisku, możesz rozważyć przeprowadzkę. Jest faktem medycznym, że zimna pogoda wywołuje ataki astmy, podczas gdy upały pomagają kontrolować ataki i objawy astmy. Miejsca takie jak Floryda i Karaiby mają mniejszą populację astmy.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest rozwinięcie i nawiązanie kontaktu z innymi osobami, które również cierpią na astmę. Nie tylko będziesz w stanie uzyskać od nich pomocne porady, ale nie będziesz czuł się tak samotny i zawstydzony, że masz astmę.Dobrą wskazówką, która może Ci pomóc, jeśli Twoje dziecko ma astmę, jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby edukować swoje dziecko na temat astmy. Małe dzieci nie mają pojęcia, czym jest astma ani jak na nie wpływa, więc Twoim zadaniem jest informowanie ich i pomaganie im w przezwyciężeniu jej.Jeśli cierpisz na astmę, nie pal lub natychmiast rzuć palenie. Palenie jest niezdrowe dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia; jednak w przypadku astmy palenie ogranicza ilość tlenu potrzebnego płucom do prawidłowego oddychania i prawidłowego funkcjonowania. Jeśli czynność płuc jest zaburzona, istnieje ryzyko częstszych ataków.Wbrew powszechnemu przekonaniu tabletki sterydowe, takie jak prednizolon, są bezpieczne do krótkotrwałego stosowania. Poluzuj astmę w swoim życiu dzięki tym wskazówkom

Są najskuteczniejszym sposobem leczenia ataków astmy i nie powodują skutków ubocznych, jeśli nie są stosowane przez dłuższy czas.

Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia tymi lekami.Unikaj wszystkich rzeczy, które wywołują astmę. Dym papierosowy może być szczególnie uciążliwy, ale są też inne rzeczy, których należy unikać. Pozostań w domu w czasie, gdy w pobliżu może wybuchnąć pożar, ponieważ sadza i popiół pogarszają twoje płuca i trzymaj się z dala od silnych oparów i oparów chemicznych.Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś mieć świadomość, że zwierzęta mogą powodować ataki astmy. Chociaż możesz nie mieć żadnych konkretnych alergii związanych ze zwierzętami, zwierzęta gromadzą brud i inne szkodliwe substancje, które mogą wywołać atak, gdy się do nich zbliżysz. W szczególności należy uważać na zwykłe zwierzęta domowe, takie jak psy i koty.Dym tytoniowy jest często wyzwalaczem dla wielu osób z astmą, niezależnie od ich normalnych wyzwalaczy. Nikt nie powinien palić wokół ciebie, ani wpuszczać dymu do domu lub samochodu. Silne zapachy, takie jak perfumy i inne wdychane substancje drażniące, mogą również powodować reakcję, która może spowodować atak.Dołącz do lokalnej grupy wsparcia innych osób cierpiących na astmę, aby uzyskać dodatkowe informacje lub wskazówki dotyczące życia z astmą. Inni mogli doświadczyć określonych wyzwalaczy podobnych do twoich i mogą oferować korzystne sugestie, jak ich uniknąć lub zmniejszyć ich skutki. Jeśli przenosisz się do nowej społeczności, grupa wsparcia może być nieocenionym źródłem informacji na temat substancji wyzwalających powszechnie występujących na tym obszarze.Aby żyć i radzić sobie z objawami astmy, Twój lekarz może wypisać Ci receptę na inhalatory lecznicze i roztwory doustne. W ramach terapii możesz samodzielnie podjąć kolejne kroki, korzystając z porad i informacji, które właśnie przeczytałeś, aby zwalczyć astmę.