Istnieje wiele schorzeń organizmu, które mogą powodować u ludzi poczucie skrępowania, a jednym z najczęstszych jest nadmierna potliwość.

Stan ten może dotyczyć różnych obszarów ciała, w tym pach, czoła, dłoni i stóp. Kiedy inne metody leczenia zawiodą i nadpotliwość nie jest objawem choroby, możemy zdecydować się na zastrzyki z botoksu w obszary, w których występuje nadmierne pocenie.

Nadmierna potliwość to dość popularne schorzenie

Leczenie nadpotliwości za pomocą zastrzyków z botoksu

Jedną z głównych zalet leczenia nadpotliwości botoksem jest to, że po przejściu procedury szybko zaczniesz widzieć wyniki. Zwykle pierwsze efekty są zauważalne w ciągu od dwóch do siedmiu dni, a ilość pocenia się powinna zostać znacznie zmniejszona. Dodatkowo blokowanie pocenia jest długotrwałe i wynosi zwykle od 4 do 14 miesięcy, w zależności od pacjenta. Nadmierna potliwość to stan, który może wpływać na negatywnie na samopoczucie i pewność siebie, a jeśli jesteś zestresowany, ten stan może się pogorszyć, powodując przemoczenie ubrań. Jednak dzięki zastrzykom z botoksu nadpotliwość można zatrzymać, dzięki czemu można bez obaw uczestniczyć w życiu społecznym, nie trzeba również stale się przebierać i nie trzeba się martwić swoim wyglądem i zapachem potu.

Zastrzyki z botoksu to nieinwazyjna procedura leczenia nadpotliwości, która nie wymaga żadnej operacji fizycznej. Toksyna botulinową jest wstrzykiwana do gruczołów potowych i paraliżuje je, blokując sygnały nerwowe. Oznacza to, że po zabiegu można kontynuować codzienną rutynę zajęć i nie ma potrzeby rekonwalescencji. Myśląc o nadmiernym poceniu się, naturalne jest założenie, że może ono ograniczać się do pach. Jednak stan ten występuje w wielu obszarach ciała i jeśli występuje w więcej niż jednym miejscu, może być szczególnie frustrujący. Dobrą wiadomością jest to, że leczenie botoksem jest wszechstronne, ograniczając nadmierne pocenie się stóp, dłoni, pach, czoła i nie tylko.

Zastrzyki z botoksu należą do najbezpieczniejszych zabiegów w branży kosmetycznej, służą również jako leczenie nadpotliwości. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie procedury, możesz mieć pewność, że zajmie się nią lekarz, który posiada duże doświadczenie.