Joga to nie tylko modna aktywność fizyczna, ale przede wszystkim zdrowy i zrównoważony styl życia. Jeśli do tej pory tylko czytałaś lub słuchałaś o jodze, a teraz chciałabyś ją przeżyć na własnej skórze, mamy dla Ciebie garść cennych wskazówek od czego należy zacząć. Bez względu na to, czy przygodę z jogą zaczniesz samodzielnie, w swoim domu czy uczęszczając na kurs, warto zadbać o kilka istotnych spraw.

Co należy mieć na zajęcia jogi?

Wyposażenie nie zastąpi pozytywnego nastawienia i zaangażowania, ale na pewno ułatwi wykonywanie ćwiczeń. W co powinien się zaopatrzyć każdy przyszły adept sztuki jogi? Listę niezbędnych rzeczy prezentujemy poniżej.

  • Mata do ćwiczeń jogi – aby wygodnie było ćwiczyć jogę, konieczne jest posiadanie maty z gąbki wysoko elastycznej. Im jest ona grubsza, tym lepiej – będzie skuteczniej tłumić ewentualne uderzenia i wstrząsy. Pamiętaj jednak o tym, że grubsza mata nawet po zwinięciu w rulon zajmuje więcej miejsca. Dlatego jeśli podróżujesz autobusami, wygodniejsza może być mata o kilka mm cieńsza. Standardowa grubość mat to ok. 4 mm. Cienkie maty liczą ok. 2,5 mm, a najwygodniejsze grube maty mają ok. 6 do 7 mm. Jeśli chodzi o jej długość, powinna być nieco dłuższa niż Twój wzrost. Pozwoli to wygodnie na niej leżeć całym swoim ciałem.
  • Ubiór do jogi – pamiętaj że jogę ćwiczy się boso. Nie musisz zatem martwić się obuwiem sportowym. Dla wygody ćwiczeń warto zadbać o obcisłe i elastyczne legginsy. Jeśli chodzi o górę stroju, najlepsze będą dedykowane koszulki do jogi o wydłużonym kroju, które zasłaniają plecy. To nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo Twojego zdrowia. Taki krój ochroni Cię przed „przewianiem” i przeziębieniem. W przypadku ćwiczeń upalnym latem, z powodzeniem można się zdecydować na koszulki top z odsłoniętymi plecami.
  • Akcesoria do jogi – paski, klocki, a do tego oczywiście ręcznik niezbędny podczas każdego rodzaju ćwiczeń. Posiadając odpowiednie wyposażenie, już pierwszy trening jogi okaże się miłym przeżyciem, które na pewno zechcesz w przyszłości powtórzyć.

Jak zacząć przygodę z jogą?

Kiedy już zgromadziłaś potrzebne rzeczy, przydałoby się poszukać wskazówek dotyczących jogi. Możesz w tym celu opierać się na internetowych materiałach, książkach lub skorzystać z pomocy trenera personalnego. Jak wiadomo, każda z tych rzeczy może mniej lub więcej kosztować. Zastanawiasz się skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczka online to tylko jedna z kilku możliwości. Jeśli nie lubisz pożyczać pieniędzy od rodziny, pożyczka online jest idealnym rozwiązaniem. Zapewnia Ci anonimowość i bezpieczeństwo. Korzystając z niej, nikomu nie musisz zdradzać że pieniądze chcesz przeznaczyć na naukę jogi.