Czy czas na masaż? Nie ma znaczenia, czy jesteś odbiorcą, czy masażystką, musisz w pełni zrozumieć sztukę masażu, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

W tym artykule znajdziesz mnóstwo pomocnych wskazówek, dzięki którym Twój następny masaż będzie najlepszy, jaki kiedykolwiek dano.Jedną z doskonałych technik masażu, które możesz wykonać dla swojego partnera, jest grabienie. Grabienie oznacza, że ​​rozkładasz ręce i opuszkami palców grabisz jedną stronę pleców tuż za kręgosłup, podczas gdy drugą ręką grabisz drugą stronę.Miej otwarty umysł, kiedy idziesz na masaż. Proces ten nie zawsze jest czymś, o czym możesz wiedzieć. Nie zniechęcaj się. Po prostu zrelaksuj się i pozwól masażyście wykonać niesamowity masaż.Podczas masażu powinieneś wypróbować różne techniki. Użyj dłoni i palców, aby pocierać, wywierać nacisk, a nawet delikatnie stukać. Użyj czubków palców, jeśli potrzebujesz precyzji, na przykład, aby rozluźnić napięte mięśnie. Możesz również spróbować pokryć jak największą powierzchnię, naciskając dłońmi.Po wykonaniu masażu upewnij się, że bierze ciepłą kąpiel. Pomoże to wzmocnić efekt masażu i jeszcze bardziej ukoić mięśnie. Po kąpieli ta osoba poczuje się bardziej odświeżona i rozluźniona niż kiedykolwiek w swoim życiu.Popularny masaż pleców, który możesz wypróbować na kimś, nazywa się „Masaż Raking”. Dzięki tej technice rozkładasz palce i używasz wskazówek, aby wykonać masaż. Rozpocznij w okolicy ramion i przesuwaj się w dół pleców, wykonując ruch grabiący. Solidne strategie znalezienia renomowanego terapeuty wiadomości

Następnie przesuwasz palcami wzdłuż kręgosłupa, nie dotykając go.

Przesuń jedną rękę w dół, podczas gdy druga ręka w górę.Twój masażysta musi być w stanie dotrzeć do Twojej skóry, aby wykonać masaż, więc musisz być przygotowany na rozebranie się. Będziesz mógł to zrobić sam w pokoju, a bieliznę możesz zostawić na sobie. Po rozebraniu się i ułożeniu na stole do masażu pod prześcieradłem terapeuta wróci do pokoju.Masaż stóp może być stosowany nie tylko na zmęczone, obolałe stopy. Możesz wyszukiwać online i znaleźć mapy stóp, które pokazują, który obszar stopy można masować, aby doświadczyć ulgi w niezliczonych objawach w całym ciele. Na przykład wiadomo, że naciskanie na duży palec u nogi łagodzi ból i ucisk zatok.Po wspaniałym masażu tkanek głębokich pamiętaj o piciu dużej ilości wody. Masaże tkanek głębokich uwalniają toksyny z mięśni, a woda pomaga usunąć te toksyny z organizmu. Wypijając kilka szklanek, utrzymasz nawodnienie swojego ciała i unikniesz uczucia letargu po masażu.Nie zaniedbuj stóp i rąk osoby, którą masujesz. Dłonie i stopy są bardzo wrażliwe, ponieważ zawierają główne zakończenia nerwowe, które można stymulować dzięki masażowi. Chcesz mocno masować te obszary, aby rozluźnić mięśnie.Ile należy dać napiwku masażystce? Jeśli jesteś w hotelu lub lokalnym spa, 20% to całkiem standard. Jeśli pracują w domu, każdy terapeuta zazwyczaj ustala własne zasady, ale 20% jest sprawiedliwe. Jeśli pracują w gabinecie masażu, zapytaj ich o zasady – niektórzy wliczą napiwek w cenę.Czy jesteś gotowy na podbój kolejnego masażu? Czy weźmiesz sobie tę radę do serca? Jeśli to zrobisz, przekonasz się, że każdy masaż od teraz jest naprawdę wyjątkowym przeżyciem. Oznacza to, że wszyscy będą szczęśliwsi, zdrowsi i od nowa pokochają sztukę masażu!