Astma jest przerażająca, niezależnie od tego, kogo dotyczy.

Nie wahaj się dowiedzieć się, jak poważna może być ta choroba i jej powikłania. Potrzebujesz jak najwięcej faktów na temat astmy, aby mieć nad nią odpowiednią kontrolę. Musisz wiedzieć, czego i kiedy się tego spodziewać. Wytyczne tutaj naprawdę będą przydatne.Twoja astma powinna być dobrze pod kontrolą, aby zapobiec atakom. Faktem jest, że konserwacja i zapobieganie to najlepsze sposoby na uniknięcie kryzysu. Współpraca robocza z lekarzem lub specjalistą pozwoli Ci kontrolować objawy i leki, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom.Kupuj środki czystości oznaczone jako przyjazne dla środowiska. Nie będzie Cię to kosztować więcej i są tak samo wydajne jak produkty chemiczne. Te zielone produkty zmniejszą ryzyko ataków astmy i pozwolą jednocześnie utrzymać dom w czystości. Szukaj nietoksycznych środków czyszczących.Jeśli masz atak astmy (łagodny lub umiarkowany), musisz spróbować wypchnąć powietrze z płuc. Wydychaj szybko i mocno. Chcesz wypchnąć całe powietrze z płuc. Wykonuj wdechy w potrójnych seriach krótkich oddechów, a następnie wykonaj ostatni głęboki wdech, aby wygodnie napełnić płuca, przed ponownym gwałtownym wydechem. Oddychanie w rytmiczny sposób pomaga skoncentrować się na oddechach, które bierzesz. Wypycha powietrze z płuc, dzięki czemu możesz oddychać więcej. Jeśli odkrztusisz śluz, nie martw się – po prostu przywróć normalny oddech.Zaszczepiaj się przeciwko grypie każdego roku, jeśli cierpisz na astmę. Jak utrzymać objawy astmy w zatoce?

Problemy z oddychaniem lub zatokami, które mogą wynikać z walki z grypą, mogą naprawdę pomóc osobie cierpiącej na astmę.

Podjęcie działań zapobiegawczych polegających na szczepieniu może oszczędzić ci poważnego cierpienia w przyszłości.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające. Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy. Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść lub łupież zwierząt, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu. Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Jeśli cierpisz na ostry atak astmy, a Twój awaryjny inhalator nie jest w stanie go opanować, poproś o pomoc. Ataki astmy mogą się bardzo szybko pogorszyć. Lepiej udać się do lekarza, a nawet do szpitala na drobny atak, niż zostać w domu podczas poważnego ataku i ponieść konsekwencje. Dobrym pomysłem jest trzymanie telefonu komórkowego naładowanego i łatwo dostępnego. Zachowaj kontakty alarmowe w szybkim wybieraniu.Jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć o astmie. Ten artykuł to niewielka część dostępnych informacji na temat astmy i jej leczenia. Dzięki powyższym radom możesz współpracować ze swoim lekarzem, aby stworzyć plan odpowiedni dla Ciebie.