Karmiąca mam musi zadbać o odpowiednie ubrania, obecnie można nabyć różne ubrania ułatwiające karmienie. Jeśli zdecydujesz się na strój do karmienia, z pewnością warto rozważyć staniki do karmienia.

Są bardziej elastyczne niż tradycyjne staniki, nie mają drutów, które w najgorszym przypadku mogą naciskać na gruczoł mlekowy i powodować zatkanie mleka, i są po prostu praktyczne w użyciu. Dzięki możliwości otwierania z przodu, pierś jest szybko eksponowana, a potrzeby dziecka można szybko zaspokoić. Kupując ważne jest, aby stanik był wykonany z bawełny i można go prać w temperaturze 60 stopni. To samo jest zalecane również w przypadku koszul do karmienia oraz w celu zapobiegania zapaleniom i zanieczyszczeniu piersi. Z pewnością ważnym punktem wyboru odzieży do karmienia musi być wygoda. Dlatego też wszystkie bluzki czy też sukienki muszą być dobrze wybrane. Oczywiście warto wybrać modele większe niż te które do tej pory nosiliśmy. Odzież do karmienia powinna być wygodna i być komfortowa dla mamy ale także musi zapewniać odpowiednią dyskrecję. Dlatego też ubrania w których chcemy karmić w miejscu publicznym muszą posiadać przykładowo podwójny materiał, rodzaj zakładki, która będzie opadała na nasze ciało.

Wówczas będziemy mogli karmić dziecko bez niepotrzebnego obnażania piersi.

Jest to ważne ponieważ czasem trzeba będzie załatwić jakąś sprawę przykładowo w urzędzie wówczas odpowiednia odzież będzie niezbędna. Z pewnością w lecie dobrym rozwiązaniem może być sukienka do karmienia piersią, w ciepłe dni będzie to bardzo dobry wybór. Oczywiście odpowiednio przygotowana sukienka będzie miała możliwość łatwego dostępu do piersi. Dobrym pomysłem będzie przykładowo zamek w okolicy persi, może być to także podwójny materiał. Może się bowiem zdarzyć że trzeba będzie nakarmić malucha w miejscu publicznym wówczas sukienka musi zapewniać dyskrecję. Z pewnością wygoda odgrywa w tym wypadku bardzo ważną rolę, dlatego też warto przymierzyć ubranie do karmieni i sprawdzić czy dany rozmiar nam odpowiada.