Inwestować zawsze można, ale trzeba się nad tym poważnie zastanowić. Jeśli kupimy mieszkanie i będziemy je wynajmować to na nim na pewno nie stracimy.

Jeśli zamierzamy dzisiaj kupić mieszkanie i czekać aż ceny wzrosną to raczej najlepszy moment nie jest. Trzeba mieć świadomość tego jak bardzo zostały te ceny wyśrubowane. Wszystko jest już bardzo drogie. Jeśli bierzemy zarobki przeciętnego Polaka to po roku odkładania całej pensji stać go na kilka metrów mieszkania w stolicy czy innym większym mieście. Inwestowanie było dobre kilka lat temu, kiedy ceny zaczęły spadać. Wtedy mieszkania w ogóle się nie sprzedawały i metr kwadratowy dochodził do trzech tysięcy złotych. Dzisiaj jest to siedem, a nawet dziewięć tysięcy, a zatem widać znacząco różnicę. Te osoby, które mają pieniądze mogą inwestować. Chodzi o posiadanie własnych pieniędzy, a nie kredytów. Wtedy niczego nie ryzykujemy, bo jeśli okazało by się, że nastąpi tąpniecie na rynku nieruchomości to będziemy czekać na lepsze czasu. Mamy czas i nie mamy przysłowiowego noża na gardle. Jeśli ktoś zainwestować z pożyczonych pieniędzy to może mieć problem. Niższa cena to problem z bankiem, który będzie chciał zabezpieczeń.

Trzeba sobie w takiej sytuacji wszystko dokładnie przemyśleć.

Wybór nieruchomości, które można zainwestować jest bardzo duży. Mamy nowe i używane mieszkania, mamy też domy. Czasami zdarzają się okazje i wtedy inwestycja jest jak najbardziej skazana. Jeśli ktoś chce szybko sprzedać mieszkanie, a my mamy gotówkę to możemy się porozumieć. Obie strony wtedy na tym zyskają, bo cena jest nawet o kilkadziesiąt procent niższa niż ta rynkowa. To na pewno kusi, ale znalezienie takich ofert jest naprawdę bardzo trudne. Jeśli inwestujemy w mieszkanie, które chcemy wynajmować, a później zostawić dla siebie to lepiej wybierać nowe budynki. Wtedy wiemy, że to nowa technologia i takie budynki przez wiele lat będą stały. W ten sposób nie ryzykujemy jak w przypadku starych betonowych bloków, które są tak popularne w Polsce.