Osoby posiadające drogocenne przedmioty jak np.

przekazywana od wielu pokoleń biżuteria, kolekcje wartościowych srebrnych lub złotych monet, a nawet pełne kolekcje rzadko występujących znaczków zwykle nie posiadają w swoich domach czy mieszkaniach miejsca zapewniającego odpowiednie zabezpieczenia tym przedmiotom. Chcemy, żeby były one przechowywane nie tylko w odpowiednich warunkach mających chronić te przedmioty przed zniszczeniem czy np. zalaniem, ale też w pełni zabezpieczone przed kradzieżą czy po prostu dostępem niepowołanych osób trzecich. Czasami też nie życzymy sobie, żeby na przykład nowo poznany partner lub partnerka wiedział o wszystkim co mamy, wcześniej wolimy upewnić się co do jego intencji i szczerości uczucia czy relacji.

Wynajem sejfów sposobem na zapewnienia bezpieczeństwa drogocennym przedmiotom.

Czy wynajem sejfu to lepszy sposób niż trzymanie życiowych oszczędności we własnym sejfie w domu?

W obecnych czasach nawet duże markety ogólnobudowlane często posiadają w swojej oferty podstawowe sejfy, w których możemy przechowywać oszczędności. Oczywiście tego rodzaju skrytkę można zamurować w ścianie i klasycznie ukryć za obrazem czy nawet plakatem. Zwykle jednak nie budujemy tak szerokich ścian, żeby dało się pomieścić odpowiedniej wielkości skrytkę, a materiały budowlane jakie stosujemy nie zapewniają wysokiej trwałości i da się je bardzo rozebrać. Oczywiście możemy postawić sejf po prostu w pokoju lub schować go do szafki. Czy to jednak powstrzyma złodzieja przed wyniesieniem całej skrzynki z domu lub otworzeniem jej na miejscu? Sejfy sprzedawane w zwykłych sklepach nie mają przecież zbyt złożonej budowy.

Odpowiedzią na te problemy może być wynajem sejfów. Sejfy bankowe, oprócz całodobowej ochrony w pilnie strzeżonych budynkach, złożonych systemów alarmowych i znacznie wyższego poziomu bezpieczeństwa niż możemy zapewnić w domu zapewniają wysokie ubezpieczenie zawartości, zarówno zbiorcze jak i z możliwością dokupienia pakietu indywidualnego do dowolnej kwoty odszkodowania.