Wybór lokalizacji schodów jest ważny dla aranżacji całego domu, możemy zastosować oddzielną klatkę schodową, lub też umieścić schody przy ścianie.

Będą to schody proste lub zaokrąglone, w zależności od kształtu ściany i miejsca, które mamy do dyspozycji. Schody często posiadają drewniane stopnie, barierki, możemy wykorzystać różne materiały, obecnie coraz większą popularnością cieszą się schody ze stali nierdzewnej, a także schody szklane.

Jaki rodzaj schodów będzie pasował do naszych wnętrz?

Schody na ażurowych wstęgach

Właściwy wybór schodów może zaoszczędzić miejsce w domu, mogą być to schody proste lub też zakręcane. Firmy budowlane mogą dopasować ich rodzaj do powierzchni, aby jak najlepiej ją wykorzystać, dodatkowo można także zagospodarować przestrzeń znajdującą się pod schodami. Kształt i rodzaj barierki jest obecnie nieograniczony, możemy wybrać schody na ażurowych wstęgach, które będą podstawą konstrukcji, w tym przypadku dobrze sprawdzą się stopnie szklane lub też metalowe. Będzie to ciekawe rozwiązanie dla osób, które poszukują odważnych stylów, schody ażurowe mogą posiadać barierki przypominające kształtem kwiaty, elementy kojarzone z naturą, różne kształty, która dopasujemy także do innych elementów znajdujących się w naszych pomieszczeniach.

Konstrukcja schodów powinna być wytrzymała, praktyczna, schody powinny posiadać odpowiednią szerokość, aby umożliwić łatwą komunikację pomiędzy poszczególnymi piętrami. Położenie oraz kształt schodów jest w planie architektonicznym, jednak możemy zmienić ich ustawienie, kształt, dzięki nowym technologiom dostępne są różne rozmiary schodów czy też barierek. Możemy skonsultować się także ze stolarzem, który wykona dla nas eleganckie schody, które będą pasowały do drewnianej podłogi. Obecnie wiele firm może zaoferować nam ciekawe plany aranżacyjne, stworzyć schody, które będą także ozdobą naszego domu, możemy wybrać schody zaokrąglone, z dowolnym rodzajem barierki.

Jeżeli poszukujemy ciekawego wzornictwa, schodów, które będą różniły się od tradycyjnych, warto wejść na stronę https://tierspol.pl/schody-na-azurowych-wstegach/, znajdziemy tam przykłady realizacji schodów na ażurowych wstęgach, które charakteryzują się bardzo interesującą barierką. Możemy sami przygotować projekt, określić kolorystykę, kształt schodów tak, aby jak najlepiej dopasować je do naszego zamysłu architektonicznego.