Co wiesz o ogrodnictwie ekologicznym? Czy masz jakieś techniki ogrodnicze? Jeśli tak, czy chcesz je ulepszyć? Czy to, czego używasz, pracuje ze swoim organicznym ogrodem, czy przeciwko niemu? Jeśli nie możesz pewnie odpowiedzieć na te pytania, spójrz na poniższe wskazówki, które pomogą Ci rozwinąć lepszy organiczny ogród.Pamiętaj, aby posadzić trochę truskawek dla swoich dzieci i wnuków.

Szczególnie miłe są te trwałe. Dzieci zachwycają się pomysłem hodowania rzeczy i obserwowania, jak rzeczy zmieniają się w czasie. Wyjaśnij dziecku każdy krok, a będzie trzymał się każdego Twojego słowa.Pamiętaj, aby przetestować glebę przed zasadzeniem ogrodu, jeśli chcesz odnieść sukces bez konieczności stosowania środków chemicznych. Zestaw do testów domowych może określić pH gleby, co wskazuje na prawdopodobieństwo przeżycia roślin. Ogród warzywny wymaga pH około 6,5; jeśli twoja gleba jest wyłączona, możesz uzupełnić, zanim twoje rośliny zaczną obumierać.Utrzymuj nasiona ciepłe i wilgotne. Większość nasion jest zdrowa w temperaturze około siedemdziesięciu stopni. Umieść garnki obok otworu grzewczego lub w razie potrzeby zainstaluj dodatkowy grzejnik. Możesz przykryć doniczki folią z tworzywa sztucznego, aby nasiona zachowały wilgotność i ciepło.W swoich klombach i ogrodzie wykorzystaj kilka centymetrów organicznej ściółki. Zapobiegnie to wzrostowi chwastów, zatrzyma wilgoć i nakarmi rośliny niezbędnymi składnikami odżywczymi. Będziesz mieć również przepiękny i wykończony organiczny klomb.Jeśli masz problem ze ślimakami lub innymi owadami, wspaniałym organicznym pestycydem kontaktowym jest ziemia okrzemkowa. Możesz go kupić w większości centrów ogrodniczych i jest dostępny w postaci białego proszku. Jest to materiał ścierny, który zabija stworzenia, uszkadzając skórę ślimaków i stawy owadów.Aby trzymać gryzonie, jelenie i inne nieznośne zwierzęta z dala od swojego ekologicznego ogrodu, używaj organicznych repelentów. Spray z ostrej papryki może być skuteczny. Ekologiczne ogrodnictwo i Ty: przydatne wskazówki i porady

W przeciwnym razie spróbuj sprayu zawierającego mocz lub zgniłe jajka.

Niezależnie od tego, czego używasz, spraye nakładaj obficie i powtarzaj je regularnie, zwłaszcza po deszczu.Jeśli nie jesteś gotowy, aby poświęcić swój czas i energię na w pełni ekologiczny ogród lub po prostu nie masz dla niego miejsca, użyj pojemnika. Szukaj roślin, które są małe i dobrze nadają się do pojemników. Beczki po whisky świetnie nadają się do ogrodów kontenerowych, ponieważ mają dużo miejsca na wzrost korzeni i mogą być używane do wielu odmian roślin.Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem nawożenia ogrodu ekologicznego jest kompost. Kompost można zrobić ze wszystkiego, co kiedyś żyło. Nie dyskontuj wartości odpadów kuchennych, liści, skoszonej trawy lub czegokolwiek innego, co kiedyś było żywe. Kompostując to wszystko, dasz nieocenione życie swojemu ekologicznemu ogrodowi.Dodaj winorośl do swojego krajobrazu. Możesz uzyskać szeroką gamę roślin, które są winoroślami. Niektóre odmiany ozdobne oraz niektóre odmiany owocowe lub warzywne. Winorośl może rosnąć na większości ogrodzeń lub konstrukcji. Użyj ich, aby stworzyć ciekawsze krajobrazy na swoim podwórku. Niech wyhodują markizę i stworzą dla ciebie cień.Podczas uprawy własnych organicznych pomidorów należy zawsze zmieniać grządkę pomidorową. Powodem jest to, że zmniejszy to ryzyko zarażenia pomidorów przez choroby przenoszone przez glebę, takie jak wczesna zaraza i plamy bakteryjne. Te konkretne choroby mogą zniszczyć Twoje pomidory, więc musisz zmniejszyć ryzyko ich złapania przez pomidory tak bardzo, jak to możliwe.Czy jesteś lepiej poinformowany, jeśli chodzi o ogrodnictwo ekologiczne? Czy masz technikę ogrodniczą, czy masz teraz lepszą technikę ogrodniczą? Czy możesz teraz używać rzeczy, które pasują do Twojego ekologicznego ogrodu? Mam nadzieję, że powyższe wskazówki powinny dać ci radę na temat uprawy lepszego ekologicznego ogrodu.