Ogrodnictwo ekologiczne jest często bardzo, bardzo trudne do wykonania, jednak przy odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach wszystko jest możliwe.

Wraz z osiągnięciem uprawy ekologicznego ogrodu, nagroda jest warta poświęcenia czasu na naukę. Ten artykuł dostarczy Ci informacji, które musisz wiedzieć o ogrodnictwie ekologicznym.Podczas wyrywania rośliny wieloletniej należy zacząć kopać w jej linii kroplowej. Wykop rów wokół rośliny i wytnij wszystkie korzenie, które wystają poza ten rów. Możesz związać pędy razem, aby uniknąć uszkodzenia rośliny podczas procesu. Gdy wszystkie korzenie zostaną odcięte, ostrożnie podnieś roślinę za jej główną łodygę.Pamiętaj, aby codziennie podlewać swój ogród. Bez codziennej wody Twój ogród może szybko zakwasić. Jeśli pomysł codziennego wyciągania węża jest dla ciebie zbyt trudny, rozważ zainstalowanie jakiegoś systemu zraszania. Jest to koszt, ale może zaoszczędzić wiele bólów głowy i zwrócić się dzięki zdrowym plonom!Zbieranie i konserwowanie jesiennych liści to zabawny projekt ogrodniczy, zwłaszcza dla dzieci. Pokolenia dzieci używały „metody woskowanego papieru”, aby zachować jesienne liście w szczytowym kolorze – z niewielką pomocą mamy. Wystarczy wybrać kolorowe cienkie listki, które nie mają dużej zawartości wody i umieścić je pomiędzy dwoma arkuszami woskowanego papieru. Umieść ściereczkę – jak starą ściereczkę – na wierzchu woskowanej papierowej „kanapki” i niech mama powoli przesuwa po ściereczce gorące żelazko (bez pary). Zajrzyj pod spód, aby zobaczyć, czy papier woskowany topi się i mocno opuść, aby uzyskać dobre uszczelnienie. Papier woskowany może wydawać się mętny, gdy jest ciepły, ale powinien wyschnąć, gdy się ochładza. Ciesz się pięknym pokazem kolorowych liści!Jeśli potrzebujesz dodatkowej amunicji do walki z chwastami, rozważ sadzenie roślin bliżej siebie, nawet jeśli oznacza to sadzenie ich bliżej niż jest to zalecane. Porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które każdy powinien znać

Gęste nasadzenia zapewnią, że żadne nasiona z niechcianych chwastów nie wyrosną i nie wyrosną w Twoim pięknym projekcie krajobrazu.

Jeśli chwasty zaczną kiełkować w pobliżu krawędzi liści, rozważ dodanie ciężkiej ściółki, aby zagłuszyć nieznośne chwasty.Nie zabijaj pająków w swoim ogrodzie. Pająki polują na inne owady i mogą kontrolować niechciane owady. Są naturalnym źródłem zwalczania pospolitych szkodników ogrodowych. Kiedy zobaczysz pająka, zostaw go w spokoju, aby wykonał swoją pracę. Zmniejszy to zapotrzebowanie na środki owadobójcze w Twoim ogrodzie.Jeśli hodujesz róże lub krzewy różane, spryskaj je roztworem 1/3 szklanki mleka w proszku w około kwarcie wody raz w tygodniu. Mleczko w proszku będzie lepiło się do liści i łodyg Twoich róż, co zablokuje mszyce i ochroni Twoje róże.Ustal, jakie szkodniki masz w swoim ogrodzie, zanim zastosujesz spray pestycydowy. Żaden pestycyd nie poradzi sobie z każdym problemem związanym ze szkodnikami i możesz skończyć z zabiciem szkodników, naturalnych drapieżników, co pogorszy problem.Jeśli chcesz uprawiać warzywa, ale nie masz miejsca, rozważ sadzenie warzyw rosnących na winorośli. Warzywa, takie jak dynia, melony i pomidory, można wytrenować, aby rosły wzdłuż kraty lub ogrodzenia. Możesz wykorzystać pionową przestrzeń, aby uzyskać taki ogród warzywny, jaki chcesz.Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, wyniki uprawy ekologicznego ogrodu są warte czasu spędzonego na nauce prawidłowego wzrostu i pielęgnacji. Chociaż bez odpowiednich informacji jest to trudne zadanie. Teraz, gdy przeczytałeś te informacje, masz odpowiednią wiedzę, aby rozpocząć swoją podróż w ekologiczne ogrodnictwo.