W przypadku mniejszych sypialni wybór wyposażenia w jaśniejszym kolorze to dobre posunięcie.

W ten sam sposób można również dobrać narzutę na kanapę. Dzieje się tak, ponieważ kanapa czy sofa jest zwykle największym pojedynczym meblem w salonie i nie powinna przytłaczać całego pomieszczenia. Jaśniejszy odcień zapewni wrażenie większej przestrzeni, a ciemniejsze odcienie optycznie pomniejszają wnętrza i sprawiają, że są one ciemniejsze niż w rzeczywistości. Wybierz jaśniejszy kolor z jednego z użytych w innym miejscu w pokoju, a z pewnością narzuta będzie pasowała. Podobnie wielu projektantów sugeruje stosowanie małych wzorów w małych pomieszczeniach, aby efekt wizualny był mniej inwazyjny i sprawił, że pomieszczenie wyglądało na jaśniejsze i większe. W dużych salonach można zastosować większe, odważniejsze nadruki, gdyż wielkość pomieszczenia pozwala na ich użycie bez pomniejszania pomieszczenia. Narzutą można przykryć łóżko w sypialni albo kanapę

Nie musisz jednak słuchać żadnych wskazówek, ponieważ dom czy mieszkanie warto urządzać tak, jak chcesz i jak tobie i twojej rodzinie się podoba.

Wybieraj zarówno kolory, jak i wzory, które uwielbiasz, a może to skutkować niesamowitym wystrojem, który podkreśli atrakcyjności pomieszczenia. Posiadanie w pomieszczeniu pasujących wzorów i kolorów jest świetnym motywem dekoracyjnym, gdy jest wykonane prawidłowo. Warto czerpać inspirację z innych elementów kolorystycznych w pomieszczeniu, a łatwiej będzie dobrać taką kombinację, z którą łatwo się żyje. Narzuta może być oczywiście w dowolnej kolorystyce, może być jaśniejsza lub nieco ciemniejsza niż pozostałe elementy wystroju wnętrza w salonie. Odpowiednia narzuta na kanapę jest idealnym dodatkiem i jest to odpowiednie rozwiązanie, gdy chcesz, aby twoja kanapa przetrwała dłużej, była odpowiednio chroniona przed zniszczeniem, brudem i zanieczyszczeniami. Jeśli nie chcesz zbyt dekoracyjnej narzuty, możesz wybrać zwykłą w ulubionym kolorze. Może być ona pikowana lub nie, po prostu wybierz taką, jaka ci się najbardziej podoba. Zwyczajne narzuty nie muszą być nudne, dobierz po prostu w pomieszczeniu uzupełniające się kolory, które dobrze się komponują i wybierz narzutę, która jest prosta, ale stylowa.