Metalowe dekoracje ścienne to wyjątkowa forma sztuki, która tworzy centralny punkt w pomieszczeniu.

Znajdziemy takie dekoracje w różnych kształtach, wymiarach i kolorach, jak złoty, srebrny, biały, czarny i szary, aby dobrać je do naszych gustów i pozostałego stylu wyposażenia pokoju. Możemy w ten sposób stworzyć niepowtarzalny wygląd pomieszczenia, który podkreśli naszą indywidualność. Dodatkowo metal jest trwały, zatem taka dekoracja przetrwa wiele lat bez uszkodzenia czy konieczności wymiany.

Jak włączyć dekoracje metalowe do wystroju pomieszczenia

Jakie wzory dekoracji z metalu są popularne

W porównaniu z innymi formami sztuki, metalowe dekoracje ścienne są niedrogie. Ich wszechstronność pozwala na uzupełnienie stylu dowolnego pomieszczenia, czy to urządzonego w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, tradycyjnym, industrialnym, skandynawskim, czy pokoju dziecięcego. Możemy również pozwolić sobie na eksperymentowanie z licznymi dostępnymi schematami kolorów i wzorami dekoracji z metalu. Może być to na przykład zegar metalowy w stylu industrialnym, lub dekoracja na ścianę przedstawiająca ulubione zwierzę, jak motyl, lama, wilk, jeleń, koliber, sowa.

Wśród dekoracji wykonanych z metalu znajdziemy również kształty geometryczne, inspirowane naturą, religijne, mapy, napisy czy dekoracje z metalu wypełnione mchem chrobotkiem. Metalowe dekoracje ścienne można również dostosować do wystroju wnętrza dzięki współpracy z wybranym dostawcą. Można dostosować kształt, wielkość i kolor produktu do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli chcemy wybrać coś prostego, możemy zdecydować się na wieszak na klucze czy ubrania.

Dużym atutem jest to, że metalowe dekoracje ścienne są również łatwe do powieszenia. W większości przypadków do zawieszenia potrzebne będą tylko dwie śruby, gwoździe lub naklejane haczyki. Ponieważ typowo kształt nie jest prostokątny, masz swobodę eksperymentowania z orientacją, aby osiągnąć pożądany efekt. Nie jest to jeszcze popularna forma dekorowania pomieszczeń, oznacza to, że każdy element metalowej dekoracji ściennej jest niepowtarzalny, co z pewnością przyciągnie uwagę osób odwiedzających twój dom czy biuro.