Produkcja części do maszyn w dużej mierze opiera się na zastosowaniu metalu jako materiału bazowego do ich wytworzenia.

To zaś rodzi konieczność wyboru odpowiednich metod, które mają być wykorzystywane do odpowiedniej obróbki. Jedną z tych, które zdobywają sobie w tej materii coraz większą popularność jest frezowanie CNC.

 

CNC jako metoda w produkcji części do maszyn

Frezowanie CNC – zalety w produkcji części

Właściwie prowadzona produkcja części do maszyn to przede wszystkim wytwarzanie elementów o odpowiednich parametrach. Właściwe wymiary to niezwykle istotna kwestia, bowiem wiele elementów musi być wykonanych niezwykle precyzyjnie. Mowa tutaj o takich elementach jak na przykład bloki silnika czy tłoków. W tej sytuacji frezowanie CNC staje się niezwykle korzystną metodą wytwarzania części. Przede wszystkim każdy element można bardzo dokładnie zaprojektować, korzystając z odpowiedniego oprogramowania. Następnie można mieć pewność, że elementy zostaną odwzorowane z niezwykłą dokładnością, sięgającą setnych części milimetra. Co ważne, w przypadku elementów wykonywanych przy pomocy frezowania CNC nie ma konieczności ich dodatkowej obróbki, bowiem wszelkie krawędzie są gładkie.

Optymalizacja procesu produkcji

Stosowanie CNC w procesie produkcji części do maszyn to nie tylko pewność ich dokładnego odwzorowania, ale również możliwość dobrej optymalizacji produkcji. Pozwalają oszczędzić sporą ilość czasu, który byłby potrzebny przy wykorzystaniu innych metod. Nie można zapominać również o tym, że CNC pozwala na znaczne przyspieszenie procesów produkcyjnych, co przekład się nie tylko na znacznie większą wydajność, ale również na obniżenie kosztów związanych z produkcją.

Obecnie CNC to nie tylko frezarki, ale również szlifierki czy tokarki, pozwalające na bezproblemowe wykonywanie nawet najbardziej zaawansowanych projektów. plusem tej metody jest również fakt, że można obrabiać różne rodzaje metali bez obaw o utratę ich właściwości czy kształtu.