SnowRunner jest wspaniałą kontynuacją MudRunner firmy Saber Interactive.

Gra zawiera bardziej szczegółowe odwzorowanie pojazdów i bardzo realistyczny płynny silnik. Woda, błoto i śnieg są realistycznie odwzorowane i wpływają na jazdę. Poruszanie się po trudnym terenie może być satysfakcjonującym wyzwaniem do opanowania. Celem gry jest poruszanie się różnymi pojazdami w najbardziej zdradliwych warunkach i pomoc w odbudowie miast po niszczycielskich powodziach i śnieżycach. Ciężarówki zachowują się tak, jak ciężarówki w prawdziwym życiu, więc gracze muszą nauczyć się jazdy. Pierwszą ciężarówką dostępną dla graczy jest Chevy CK 1500 Scout Truck. Tego rodzaju ciężarówki to najlepsze pojazdy do eksploracji, są małe aby można je było zabrać we wszystkie zakątki mapy. Początkowa ciężarówka nie jest zbyt dobrze wyposażona, ale spełni swoje zadanie przez kilka pierwszych misji. Zostań kierowcą ciężarówki w grze Snowrunner

W grze dostajemy do wykonania różne misje, jest to najczęściej przetransportowanie towaru pomiędzy dwiema lokalizacjami.

Możemy oznaczyć cel i kierować się w jego kierunku. Gra nie jest liniowa co oznacza że będziemy mogli wybrać różne drogi dotarcia do celu. W grze będziemy lieli do czynienia z różnymi skrzyniami biegów, które są także przystosowane do jazdy w trudnych warunkach. Podczas jazdy w gęstym błocie warto przełączyć się na niski bieg. Niski bieg pozwala silnikowi pobierać mniej paliwa, spowalniając opony i zwiększając moment obrotowy. Możemy także przełączać napęd pomiędzy jedną i dwiema osiami. Przykładowo jeśli utkniesz, a tylne koła tylko się obracają, wbijając cię głębiej w błoto, możemy włączyć napęd na wszystkie koła dzięki czemu będziemy mogli wyjechać z błota. Trzeba jednak zwracać uwagę na zużycie paliwa, ponieważ jazda z napędem na wszystkie koła zwiększa spalanie. W czasie gry trzeba także pamiętać o uzupełnianiu paliwa w wyznaczonych punktach. Z pewnością SNOWRUNNER to gra która daje dużo przyjemności.