Jeśli jesteś jak wielu właścicieli zwierząt, nie znosisz zostawiać swojego czworonożnego przyjaciela w podróży.

Dobrą wiadomością jest to, że niekoniecznie musisz, ponieważ wiele linii lotniczych, hoteli itp. jest przyjaznych zwierzętom. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak najlepiej wykorzystać podróże ze swoim czworonożnym przyjacielem.Możesz zaoszczędzić miejsce w bagażu, pakując w duże, hermetyczne torby, takie jak ziplocki. Znajdź galonowe lub 2 galonowe torby, zapakuj do nich t-shirty, skarpetki, bieliznę i inne lekkie tkaniny, a następnie wyciągnij powietrze z torby przed zamknięciem zamka błyskawicznego. Zmniejszy to rozmiar twoich przedmiotów i będziesz mógł zmieścić więcej w swojej torbie.Wyjeżdżając za granicę, upewnij się, że ktoś w domu ma szczegółową kopię Twojego planu podróży. Upewnij się, że wiedzą, gdzie się zatrzymasz, i mają możliwość skontaktowania się z Tobą w nagłych wypadkach. Jest to również dobre na wypadek, gdyby coś ci się stało, mogą cię znaleźć.Podczas pobytu w hotelu, który oferuje cyfrowy budzik, przy pierwszym przyjeździe sprawdź zarówno godzinę, jak i alarm. Często ustawia się alarm na bardzo wczesne godziny lub bawi się godziną wyświetlaną na zegarze. Późną nocą, kiedy kładziesz się spać, możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój zegar jest szybki lub wolny o 30 minut.Podróżując samolotem w USA, możesz szybciej przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, jeśli nosisz buty wsuwane. Ponieważ musisz zdjąć buty, gdy przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa, lepiej mieć buty, które szybko się zdejmują i zakładają, abyś mógł szybko odzyskać swoje inne rzeczy.Jeśli masz alergię na koty, psy, a nawet kurz, powinieneś zabrać ze sobą lek przeciwalergiczny do samolotu. Ludzie zwykle zabierają ze sobą zwierzęta na loty. Nawet jeśli zwierzę nie towarzyszy im w podróży, nadal mają na ubraniach sierść zwierząt domowych.Podróżując do innego obszaru, upewnij się, że jesteś otwarty na różne lokalne zwyczaje. Niektóre pomysły mogą być dziwne, ale szanuj inne kultury. Tam jest wielki świat: wskazówki dotyczące podróżowania

Brak szacunku i nie zwracanie uwagi na lokalne zwyczaje może być prawdziwym minusem podczas podróży, powodując, że nie poczujesz się mile widziany w mieście.Przy dokonywaniu podróży w hotelu upewnij się, że zadzwonisz z wyprzedzeniem i rzeczywiście porozmawiasz z kimś w hotelu.

Zapytaj o ich politykę dotyczącą zwierząt, aby dowiedzieć się, czy zezwalają na zwierzęta i czy pobierają dodatkowe opłaty za zwierzęta. Dzięki temu możesz wybrać hotel, który będzie dla Ciebie odpowiedni, niezależnie od tego, czy podróżujesz ze zwierzętami, czy masz alergię na zwierzęta.Czasami lepiej jest wybrać miejsca do podróży, w których masz rodzinę i przyjaciół w okolicy. Możesz zaoszczędzić pieniądze na hotelach, przebywając z bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny podczas podróży, możesz po prostu wynagrodzić im to, zabierając ich na kolację. Mogą również pokazać Ci wszystkie fajne strony do sprawdzenia, ponieważ powinni dobrze znać ten obszar.Nie przegap autobusu. Jeśli musisz przebyć umiarkowaną odległość do następnego miejsca docelowego, skorzystaj z autobusu zamiast droższych taksówek lub wypożyczonych samochodów. Wiele autobusów, zwłaszcza w dużych miastach, jest dość czystych i nowoczesnych. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz miał doskonałą okazję do obserwowania ludzi i poznawania mieszkańców.Jak wspomniano na początku tego artykułu, właścicielom zwierząt domowych trudno jest zostawić swoje zwierzęta podczas podróży. Wiele hoteli i linii lotniczych jest bardzo przychylnych, jeśli chodzi o podróżowanie ze swoim zwierzakiem. Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz kilka świetnych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać plany podróży przyjaznych zwierzętom.