Coś, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zielonej energii, to to, że oszczędza ona pieniądze na elektryczności w Twoim domu! Chociaż istnieje wiele korzyści dla środowiska, ekologia to świetny sposób na obniżenie kosztów, a nawet uzyskanie ulg podatkowych! Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki dotyczące przystępnej ceny zielonej energii.Kiedy na zewnątrz jest gorąco, noś ubrania wykonane z naturalnych materiałów, zamiast włączać klimatyzator.

Bawełna i podobne tkaniny będą odprowadzać wilgoć z Twojej skóry, dzięki czemu pozostaniesz chłodny. Tkaniny w jaśniejszych kolorach pomogą Ci zachować chłód bez konieczności włączania klimatyzatora.Budując dom, zwróć uwagę na jego orientację. Idealny dom powinien być latem chroniony przed słońcem nad głową i ustawiony w taki sposób, aby zimą nasłoneczniał się pod niewielkim kątem. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie i utrzymanie chłodu w domu latem.Pomyśl o zakupie grzejników słonecznych do podgrzewania wody w domu. Działa to najlepiej w miejscach, w których temperatura nie spada poniżej zera. Systemy energii słonecznej przepuszczają wodę przez grzejniki słoneczne, a następnie pompują ją do domu. Ale pamiętaj, aby zachować zwykły podgrzewacz wody jako zapasowy, gdyby nie wyszło słońce lub gdy potrzebujesz dużej ilości ciepłej wody.Nie zostawiaj włączonych urządzeń, które nie są używane. Na przykład, jeśli nie jesteś w określonym pomieszczeniu, wyłącz światło, telewizor lub komputer. Podłącz swoją elektronikę domową do listwy zasilającej i odłącz ją, gdy nie jest używana. Pobór mocy fantomowej z elektroniki w trybie czuwania to spory problem.Ustaw komputer tak, aby przechodził w stan uśpienia, gdy nie używasz go przez ponad 10-15 minut w danym momencie. Chociaż większość ludzi wierzy, że wygaszacze ekranu oszczędzają energię, nie oszczędzają i nie powinny być używane jako alternatywa dla umieszczania komputera w stanie uśpienia.Upewnij się, że Twój dom jest całkowicie zabezpieczony przed przeciągami, jeśli chcesz żyć ekologicznie i korzystać z zielonej energii. Małe rzeczy, które możesz zrobić, aby żyć ekologicznie

Okna i drzwi są twoimi największymi winowajcami wypuszczania gorącego i zimnego powietrza z domu.

Więc zamknij je i zacznij oszczędzać pieniądze.Staraj się używać zimnej wody w pralce, kiedy tylko jest to możliwe. 90% energii zużywanej przez pralki jest przeznaczone na podgrzewanie wody. Z tego powodu korzystanie z ciepłej wody tylko zwiększy miesięczny rachunek za media i zmniejszy ilość pieniędzy, które masz pod koniec miesiąca.W czasie wakacji chcieć postawić dużo światła, zarówno w domu, jak i na zewnątrz, może być kuszące. Nie jest to jednak mądre. Nie tylko Twoje rachunki za prąd będą bardzo wysokie, ale będziesz zużywać zbyt dużo energii. Staraj się oszczędnie używać lampek choinkowych.Użyj wody deszczowej do podlewania roślin i krzewów na zewnątrz. Ta woda może być również zbierana i wykorzystywana do basenów dla dzieci i innych potrzeb związanych z wodą na zewnątrz. Wiadra do zbierania deszczu są proste w instalacji, a zmniejszają ilość zużywanej co roku wody miejskiej lub studniowej, oszczędzając pieniądze i utrzymując zielony ogród.Kup programowalny termostat. Programowalny termostat Energy Star będzie regulować temperaturę w Twoim domu przez cały rok, zarówno w dzień, jak i w nocy. Zawsze ustawiaj termostat o kilka stopni mniej niż uważasz, że temperatura powinna być, ponieważ tak naprawdę nie zauważysz różnicy w swoim domu. Termostat Energy Star pozwoli Ci zaoszczędzić około 180 USD rocznie na kosztach ogrzewania.Korzystanie z zielonej energii nie musi być czasochłonne ani zbyt drogie. Pomóc może po prostu zaopatrzenie się w świetlówki, wyłączenie urządzeń, gdy nie są one używane, lub zainstalowanie programowalnego termostatu. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, abyś mógł dbać o środowisko i swój portfel!