Kolekcje rękawic marki Tegera zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach profesjonalnych i amatorskich wykonujących wszelkie prace mogące wiązać się z niebezpieczeństwem uszkodzenia dłoni.

Dbanie o dłonie i całe ręce, tak samo jak o kręgosłup i nogi zdaje się być kluczowym zagadnieniem dla każdego pracownika chcącego wykonywać swoją profesję przez kolejne dni, miesiące i lata. Bywają bowiem oczywiście tak niewielkie skaleczenia, które wykluczają nas lub tylko część naszej sprawności na parę dni. Zdarzają się też jednak tak poważne wypadki, po których rehabilitacja zabiera całe, kolejne tygodnie lub miesiące. W najgorszych przypadkach zdarza się tak, że uszkodzeniu ulega cały mięsień, nerw lub nawet kość. Takie sytuacje jak i konieczność amputacji kończyn w efekcie zmiażdżenia ich przez różne maszyny, czy też przypadkowe odcięcia palców zdarzają się podczas wykonywania prac fizycznych, do których niezbędne jest użycie zaawansowanych maszyn z odsłoniętymi elementami ostrymi i/lub ciężkimi. Zapobieganie takim zdarzeniom zależy od przestrzegania BHP, zachowania zdrowego rozsądku i odpowiedniego wyposażenia pracownika.

Tegera -  rękawice ochronne odpowiednie dla naszych dłoni niezależnie od wykonywanego zawodu.

Rękawice marki Tegera – czy chronią wystarczająco mocno?

Rękawice szwedzkiej marki i ich projekty były rozwijane przez lata w odpowiedzi na zapotrzebowanie poszczególnych grup pracowników, analizę wypadków przy pracy i wnikliwe rozpatrywanie zgłaszanych potrzeb. Całość rękawic jest najczęściej wykonana z naturalnych skór zwierzęcych chroniących przed niepotrzebnymi urazami takimi jak wbicie gwoździa w rękę, otarcie o elementy wirujące czy poparzenie przez dotknięcie elementu o znacznie podwyższonej temperaturze. Sztywność materiału skutecznie zapobiega jego wkręcaniu się w elementy wirujące maszyn, takie jak np. łańcuchy obrotowe.

Sprawdź rękawice na stronie: tegera rękawice i zobacz czy są odpowiednie dla pracowników Twojej firmy. Na tej stronie znajdziesz bardzo przystępne ceny.