Niektórzy pracodawcy zamawiają tylko kilka rozmiarów odzieży roboczej bez uwzględnienia fizycznych różnic między pracownikami.

Zbyt luźna odzież ochronna może zostać uwięziona w maszynie, a odzież jest niewygodna, gdy jest zbyt ciasna, co powoduje, że wielu pracowników nie chce jej nosić przez długi czas. Producenci wytwarzają odzież roboczą w różnych rozmiarach, ale do każdego pracodawcy należy upewnienie się, że zamawiają ubrania dopasowane do każdego pracownika. Pracodawca musi dołożyć starań, aby zakupić wszystkie potrzebne rozmiary odzieży roboczej, bez względu na ich ilość. W branży budowlanej kilka procent siły roboczej stanowią kobiety. Rozmiary odzieży są różne dla kobiet niż dla mężczyzn, ale nie na wszystkich placach budowy dostępna jest odzież robocza w rozmiarach dla kobiet. Nie można do takiej sytuacji dopuścić. Pracownicy każdej płci powinni być w stanie odpowiednio dobrać i użytkować odzież roboczą do swoich wymiarów i potrzeb, ponieważ noszenie źle dobranych ubrań jest niekomfortowe i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Zamówienie odpowiedniej odzieży roboczej w prawidłowych rozmiarach dla wszystkich pracowników to podstawowy obowiązek pracodawców oraz kluczowy czynnik w zapobieganiu obrażeniom i tworzeniu pozytywnej kultury bezpieczeństwa pracowników.

Budowanie i rozwijanie pozytywnej kultury firmy nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień. Ustalenie, co najlepiej sprawdza się w konkretnym rodzaju działalności, zajmuje trochę czasu. Od zachęt dla pracowników po tworzenie energicznego i przyjemnego środowiska pracy, istnieje szereg opcji do rozważenia. Jedną z takich opcji jest wybranie odpowiednich ubrań roboczych dla pracowników płci żeńskiej, mogą to być spodnie robocze ogrodniczki damskie. Posiadając odzież roboczą pracownicy nie muszą rano tracić czasu na zastanawianie się, co założyć do pracy. Pracodawca nie musi też martwić się o to, jak decyzje dotyczące odzieży roboczej pracowników wpłyną na inne osoby oraz klientów. Pracownicy będą bardziej zaangażowani w pracę, czując, że przynależą do zespołu i nosząc jednolity ubiór roboczy.